عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: جهانگیری در انتخابات سال 96 برای رقابت پا به میدان گذاشت اما از آنجایی که جریان اصلاحات در احتمالات به سر می برد ناگزیر مجبور شد که وی را به عنوان کاندیدای در سایه معرفی کند.

جهانبخش خانجانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه ی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره صحبت های برخی چهره های اصلاح طلب مبنی بر اینکه حضور جهانگیری در دولت جنبه تشریفاتی دارد اظهار کرد: بنده چنین تحلیل هایی را قبول ندارم چرا که بیان چنین صحبت هایی توهین به دولت و شخص جهانگیری است، لذا معتقدم اگر وی در کابینه نقشی تشریفاتی داشت یک لحظه هم در دولت نمی ماند.

وی افزود: به نظر می رسد در برهه کنونی که کشور با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند نقش جهانگیری بسیار موثر است.

مجبور شدیم جهانگیری را به عنوان کاندیدای در سایه معرفی کنیم!

خانجانی با اشاره به تحلیل برخی از تئوریسین های اصلاح طلب مبنی بر اینکه حضور جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 خودسوزی ی بود، تصریح کرد: در عالم ت طرح چنین واژگانی مفهومی ندارد؛ جهانگیری در انتخابات سال 96 برای رقابت پا به میدان گذاشت اما از آنجایی که جریان اصلاحات در احتمالات به سر می برد ناگزیر مجبور شدیم که وی را به عنوان کاندیدای در سایه معرفی کنیم، چرا که در سال 92 که هیچ کس تصور نمی کرد آیت الله هاشمی رفسنجانی رد صلاحیت شود چنین اتفاقی افتاد! حضور جهانگیری در انتخابات به منزله نمایش اندیشه و تفکرات وی بود اما اگر بعدها در فرآیند وی نتواند این جایگاه را حفظ کند مبحث دیگری است.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی بیان کرد: اصلاح طلبان اگر قرار بود در شرایطی متعارف و عادی کاندیدایی را مشخص کنند ممکن بود هیچ گاه گزینه آنها نباشند اما شرایط باعث شد که جریان اصلاحات فردی را انتخاب کند که بیشترین همپوشانی را با افکار اصلاح طلبانه داشته باشد.

هیچ فردی از جریان اصلاحات نمی تواند بگوید که کاندیدای ما نبود

وی ادامه داد: نمی توانم بپذیریم وقتی یک جریان از شخصی دفاع می کند چگونه بعدها می تواند بگوید که آن فرد کاندیدای ما نبوده است! به هر دلیلی اگر اصلاح طلبان از فردی حمایت کرده اند یعنی پذیرفته اند که هزینه این پشتیبانی را بپذیرند لذا هیچ فردی از جریان اصلاحات نمی تواند بگوید که کاندیدای ما نبود چرا که در غیر این صورت از رئیسی و قالیباف حمایت می کردیم.

خانجانی در پاسخ به حواشی مبنی بر اینکه که حزب کارگزاران در درون دولت مهره چینی می کند گفت: حزب کارگزاران سازندگی غیر از اسحاق جهانگیری در مجموعه دولت فرد تاثیرگذار دیگری ندارد و به نظر می رسد که معاون اول رئیس جمهور فارغ از رویکردهای حزبی عمل می کند لذا طرح چنین مسائلی فاقد منطق عقلانی است.

گفتنی است که اخیرا علی صوفی وزیر تعاوندولت اصلاحاتدر گفت وگو با یک رسانه خبریحضور جهانگیری در دولت را تشریفاتی دانست و اظهار کرد: اگر قائل به کم رنگ شدن نقش جهانگیری باشد، حضور او در سمت معاونت اول فایده ای ندارد. او گفته بود:<< کاری که آقای جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری 96 کرد یک خودزنی ی بود.

وی همچنین تصریح کرد:آقای بدون حضورجهانگیری تاب و توان این حملات را نداشت. این حضور زودهنگام و ایفای نقش در عرصه انتخابات ریاست جمهوری حساسیت هایی را درباره جهانگیری در شورای نگهبان یا نهادهای دیگر به وجود آورد. او قبل از حضور در انتخابات موقعیت هایی داشت که با حضور در انتخابات این موقعیت ها را به خطر انداخت. انتظار می رفت جهانگیری به عنوان یار غار آقای ، چشم و دست راست باشد اما ما دیدیم که وی تغییر جهت داد و همراه با این تغییر جهت نقش آقای جهانگیری در دولت کمرنگ شد.

«موشک کوثر»، برگ برنده نیرو‌های مسلح ایران در خلیج فارس + فیلم و تصاویر

فرمانده کل ارتش فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی ارتش در شمال غرب کشور آغاز شد

جهانگیری ,وی ,کند ,جریان ,کاندیدای ,دولت ,جهانگیری در ,حزب کارگزاران ,جریان اصلاحات ,می کند ,در انتخابات

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

carewero مرکز تخصصی عروس تکین در گرگان ژنراتور ۱۳۶۰KVA تیپ موتور PI734B سئو و بهینه سازی اشک شفق آسیا دراما قالیشویی رایکا صدای کشمیر مطالب اینترنتی هشتمین ستاره