وزیر امور خارجه گفت: 40 سال است که آمریکایی ها تلاش کرده اند با دروغ، دنیا را علیه ما تحریک کنند.

خام نیستم که فکر کنم می توانیم بین آمریکا و اروپا درگیری ایجاد کنیمبه گزارش خبرنگار ت خارجی گروه ی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در همایش مشترک سفیران با فعالان بخش خصوصی اظهار کرد: خام نیستم که فکر کنم ما می توانیم بین آمریکا و اروپا درگیری ایجاد کنیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه نیازی نداریم که پل بین شکاف آمریکا و اروپا باشیم؛ گفت: نباید دنیا را مجبور کنیم که بین ما و فشار اقتصادی، یکی را انتخاب کند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها معتاد به تحریم اند, گفت: 40 سال است که آمریکایی ها تلاش کرده اند با دروغ، دنیا را علیه ما تحریک کنند.

ظریف با بیان اینکه به دنیا نشان می دهیم که ایران و مردم ایران، بسیار بزرگتر از کسانی هستند که آنها را تهدید کردند؛ افزود: ما می مانیم و آنها خواهند رفت.

وزیر امور خارجه ادامه داد: دیپلماسی اقتصادی برای تسهیل روابط اقتصادی بین المللی بخشی از وظیفه وزارت امورخارجه است که تلاش های فراوانی برای پویایی این بخش صورت گرقته است.

ظریف اظهار کرد: همکاری شرکت های کوچک و متوسط می تواند کمک فراوانی به اقتصاد کشور برای کاهش اثرات تحریم داشته باشد و شناسایی شرکای تجاری زمینه را برای فعالیت مناسب اقتصادی داشته باشد.

وی گفت: با وجود قدرت اقتصادی و ی آمریکا، این کشور به دلیل تصمیمات غلط رئیس جمهور خود در جهان منزوی است، در گذشته وضع تحریم های ظالمانه از سوی آمریکا با همراهمی اروپا و سایر سازمان های بین المللی صورت می گرفت؛ در حالی که امروز به دلیل برهم زدن توافقات به شدت تحت فشار است.زمان انتخاب دنیا فرا رسیده است و باید بین قوانین و قلدری آمریکا یکی را انتخاب کند.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: سیر تاریخی کشور آمریکا از علاقه و اعتیاد آنها به تحریم سایر ملت ها حکایت دارد و رفتار ما می تواند عادت آنها را ترک دهد .

«موشک کوثر»، برگ برنده نیرو‌های مسلح ایران در خلیج فارس + فیلم و تصاویر

فرمانده کل ارتش فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی ارتش در شمال غرب کشور آغاز شد

آمریکا ,وزیر ,خارجه ,امور ,های ,اروپا ,امور خارجه ,وزیر امور ,ما می ,آمریکا و ,و اروپا ,اروپا درگیری ایجاد

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مؤسسه قرآنی بیت العباس(ع) اندیشه iranianideas back-link بررسی پایان نامه و مقالات دانشگاهی پرچم اسلام مطالب اینترنتی گروه آموزشی حسابداری عطرآرا آموزش زبان انگلیسی مهرستان وبلاگ وارستگی