سپاه به موشک های کروز هواپایه با برد ۱۵۰۰ کیلومتر دست یافته و به زودی این موشک ها روی جنگنده های سوخو ۲۲ سپاه نصب می شوند.

دستیابی سپاه به موشک های کروز هواپایه با برد ۱۵۰۰ کیلومتربه گزارش گروهدفاعی امنیتیگروه ی باشگاه خبرنگاران جوان؛امروز طی مراسمی با حضور سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مراسم تحویل 10 فروند جنگنده سوخو 22 که به دست متخصصان نیروی هوافضای سپاه اورهال شده اند، برگزار شد.

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده گفت: با این ارتقا، این جنگنده بمب افکن ها قادر به حمل و بهره برداری بمب های هوشمند و نقطه زن سیمرغ خوشه ای، موشک های هوا به زمین و هوا به هوا، انتقال اطلاعات از پهپاد ها در فواصل چند کیلومتری خواهند بود.

وی تاکید کرده است: در آینده ای نزدیک سامانه موشک های هوا به زمین کروز نقطه زن با برد هزار و 500 کیلومتر روی این جنگنده بمب افکن ها نصب خواهد شد.

همچنیندر ادامه این مراسم از ۱۰ فروند جنگنده بمب افکن سوخو ۲۲ که به همت متخصصان داخلی بهینه سازی شده و ارتقا یافته بود ، رونمایی شد.

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هواپیمای سوخو 22 با وجود قابلیت های پروازی ممتاز همچون سرعت 2 و یک دهم ماخ، ارتفاع پروازی 50 هزار پا، به لحاظ برخی تجهیزات، به روز نبوده که با همت متخصصان داخلی ارتقا یافت و وارد ناوگان نیروی هوایی سپاه پاسداران شد .

سردار سرتیپ پاسدار حاجی زاده افزود: با این ارتقا، این جنگنده بمب افکن ها قادر به حمل و بهره برداری بمب های هوشمند و نقطه زن سیمرغ خوشه ای، موشک های هوا به زمین و هوا به هوا، انتقال اطلاعات از پهپاد ها در فواصل چند کیلومتری خواهند بود و در آینده ای نزدیک سامانه موشک های هوا به زمین کروز نقطه زن با برد هزار و 500 کیلومتر روی این جنگنده بمب افکن ها نصب خواهد شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروی هوافضا با الطاف الهی و با تکیه و اعتماد به متخصصان داخلی و معجزه اراده و روحیه جهادی بار دیگر تهدید و تحریم دشمن را به فرصت تبدیل و بدخواهان نظام اسلامی و ملت ایران را مقهور عزم و اراده فولادین خود کردند.

سردار سرتیپ پاسدار حاجی زاده گفت: در روز هایی که با حمله داعش ، شهر های عراق به علت نبود نیروی هوایی یکی پس از دیگری سقوط می کرد، نیروی هوا فضای سپاه پاسداران در یک اقدام انقلابی 10 روزه به خلبانان عراقی هواپیمای سوخو 25 آموزش و آنان را به جنگ با داعش گسیل کردند .

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با توجه به اینکه کشورمان از نظر تجهیزات جنگی و نظامی تحریم است، ولی این نیرو آمادگی به روز کردن هواپیما های سوخو 22 را دارد.

وی با بیان اینکه هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به توانمندی ساخت انواع قطعه و تجهیزات دست یافته است، افزود: هواپیما هایی که 28 سال زمین گیر بودند با تکیه بر توان داخلی تجهیز و وارد حمل و نقل هوایی شدند.

فرمانده سپاه پاسداران در این مراسم گفت:انگیزه جامع، گسترده و همت بالای نیروی هوایی سپاه در انجام کارهای تحقیقاتی و فناوری به غیر از موشکی و پهپادی و عرصه های پدافندی موجب شد این توان در عرصه عملیات پروازی و جنگنده ها هم به کار گرفته شود.

سردار سرلشکر محمد علی جعفری افزود: با اثبات توانمندی نیروی هوایی سپاه تصمیم گرفته شد هواپیماهای سوخو 22 موجود در کشور ، بازسازی و عملیاتی شود.

وی با اشاره به بازسازی این هواپیماها در مدت کوتاه گفت: امروز به همت متخصصان نیروی هوایی سپاه ، شاهد اضافه شدن این هواپیماها به ناوگان پروازی کشور هستیم.

پس از مراسم رونمایی سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از پایگاه هوایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شیراز بازدید کرد.

«موشک کوثر»، برگ برنده نیرو‌های مسلح ایران در خلیج فارس + فیلم و تصاویر

فرمانده کل ارتش فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی ارتش در شمال غرب کشور آغاز شد

سپاه ,های ,نیروی ,پاسداران ,جنگنده ,ها ,سپاه پاسداران ,پاسداران انقلاب ,هوافضای سپاه ,انقلاب اسلامی ,هوا به ,سپاه پاسداران انقلاب ,پاسداران انقلاب اسلامی ,سردار سرتیپ پاسدار ,فرمانده نیروی هوافضای

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

taugatere مطالب اینترنتی بهرام پیشگیر دانلود کتاب سایت تفریحی و سرگرمی مرکز اجاره شبانه اسکان قشم علیرضا سجده ای wedding-planner کسب درآمد اینترنتی گلواژه ها و سخنان فلسفی متفکرین سرتاسر دنیا