وزیر امور خارجه کشورمان به اقدام اخیر مجلس عوام کانادا در مورد ایران واکنش نشان داد.

واکنش ظریف به تصمیم اخیر مجلس عوام کانادا در مورد ایرانبه گزارشحوزه ت خارجی گروه ی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد ظریف بامداد روز پنج شنبه در جریان بازگشت از آفریقای جنوبی در جمع خبرنگاران در واکنش به تصویب طرح محدود کننده روابط با ایران در مجلس عوام کانادا و مطرح کردن برخی ادعاها در این نهاد قانونگذاری علیه نهادهای نظامی کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه در کانادا تصورات غلط و توهماتی در مورد ایران وجود داشته و هنوز نیز علی رغم اینکه دولت کانادا عوض شده و این دولت با دیدگاه های دیگری وارد صحنه شده، این فشارهای ی توسط تندروها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این ت های تندروانه علیه ایران به ضرر کانادا خواهد بود و در جهت حفظ صلح و امنیت بین المللی نیست، افزود: متحدان آنها در منطقه اشتباهات و جنایت هایی را مرتکب شده اند و آنها در برابر این اقدامات سکوت کرده اند و در مقابل متاسفانه جمهوری اسلامی ایران را متهم به جنایاتی می کنند که متحدان خودشان در منطقه انجام داده اند.

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان با بیان اینکه ایران همواره در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده است، ادامه داد: اگر تلاش ها و حمایت های جمهوری اسلامی ایران در راستای مبارزه با تروریسم در منطقه نبود، شاید اکنون شرایط دیگری در منطقه حاکم بود.

ظریف افزود: امیدوارم کشورهای غربی کمتر تحت تاثیر این نوع جوسازی ها قرار بگیرند و خودشان نیز وارد این جوسازی ها نشوند و با ت مستقل نسبت به ایران تصمیم بگیرند.

وی گفت: باعث تاسف است که دولت کانادا از ت های خود در مورد ایران این گونه عمل کند.

وزیر امور خارجه در بخش دیگر از گفت وگوی خود با خبرنگاران با اشاره به نتایج سفر دو روزه اش به آفریقای جنوبی و دیدارش با وزیر امور خارجه و رئیس جمهور این کشور و همچنین برگزاری جلسات کارشناسی بین کارشناسان ایران و آفریقای جنوبی گفت: دیدار با آقای رئیس جمهور، دیدار کاری خوبی بود. در این دیدار در ارتباط با روش ها و ساز و کارهای گسترش روابط دو جانبه گفت و گو و رایزنی شد. ایشان در این جلسه گفتند که به هیات های کارشناسی و مقامات این کشور دستور می دهند که مطالعات لازم را برای ساز و کارهای گسترش روابط دو کشور انجام دهند.

ظریف ادامه داد: همچنین در جریان این سفر تصمیم گرفته شد که ظرف چند هفته آینده هیات های کارشناسی از سوی آفریقای جنوبی به تهران بیایند تا در جریان گفت و گو با همتایان ایرانی خود زمینه های همکاری بین دو کشور را نهایی کنند.

وی همچنین اعلام کرد: در مجموع اراده ی خوبی در مقامات آفریقای جنوبی برای گسترش همکاری های دو کشور وجود دارد.

«موشک کوثر»، برگ برنده نیرو‌های مسلح ایران در خلیج فارس + فیلم و تصاویر

فرمانده کل ارتش فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی ارتش در شمال غرب کشور آغاز شد

های ,کانادا ,کشور ,آفریقای ,جنوبی ,ظریف ,آفریقای جنوبی ,در منطقه ,مورد ایران ,در مورد ,وزیر امور ,کارهای گسترش روابط ,جمهوری اسلامی ایران

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

alireza97 کیک و شیرینی آینده سازان سرگرمی و جوک ، اس ام اس carpetmblog خرید و فروش باغ ویلا درشهریار، ملارد،محمدشهر این وبلاگ جهت محک زدن ضریب هوشی است. السَّلامُ عَلَیْكَ یَا بَاقِرَ عِلْمِ النَّبِیِّینَ خدمات کامپیوتری reza505