ئیس جمهور گفت: یک جانبه گرایی آمریکا و تحمیل قوانین داخلی خود به فرای مرز ها بر خلاف قوانین بین المللی و آزادی ملت هاست.


اراده تهران گسترش روابط و همکاری ها با کوالالامپور است/ یکجانبه گرایی آمریکا خلاف قوانین بین المللی و آزادی ملت هاستبه گزارشحوزه دولتگروه ی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام والمسلمین روز پنجشنبه در گفتگوی تلفنی با <<ماهاتیر محمد>> نخست وزیر مای، برگزاری موفق چهاردهمین دوره انتخابات و حضور پر شور مردم این کشور را جالب توجه دانست و با تبریک انتخاب وی به عنوان نخست وزیر مای، گفت: اطمینان دارم در دوره مدیریت شما به عنوان نخست وزیر مای، شاهد توسعه و ارتقا سطح مناسبات همه جانبه تهران-کوآلالامپور خواهیم بود.

وی با اشاره به وجود ظرفیت ها و توانمندی های فراوان در ایران و مای بر ضرورت استفاده از آنها در راستای توسعه و تحکیم همه جانبه مناسبات و همکاری های تهران-کوآلالامپور تاکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز فرصت های بسیار مناسب سرمایه گذاری در ایران وجود دارد و شرکت های مایایی نیز می توانند از آن استفاده کرده و درپروژه های مختلف سرمایه گذاری کنند، اظهار داشت: اراده جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط و همکاری ها با مای بوده و آماده توسعه بیش از پیش مناسبات اقتصادی، ی و فرهنگی میان دو کشور هستیم.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تلاش و همکاری ایران و مای بر اساس اصول بنیادین ت خارجی برای ارتقاء صلح و ثبات در منطقه و جهان، مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، گفت: مبارزه جدی با تروریسم یکی از اصول مورد تاکید جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر بوده و امروز خوشحالیم با کمکی که به مردم عراق و سوریه داشتیم، گروه تروریستی داعش با شکست مواجه شده است.

ضمن تبریک عید سعید فطر به دولت و ملت مای، خاطرنشان کرد: باید چهره رحمانی اسلام را به مردم جهان معرفی کرده و به جوانان جوامع اسلامی و سایر کشورها نشان دهیم که اسلام دین محبت، صلح و زندگی مسالمت آمیز است و در این راستا ایران و مای می توانند با گسترش همکاری های دوستانه و برادرانه خود، چهره حقیقی اسلام را به جهانیان معرفی کنند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه دولت آمریکا بر خلاف همه موازین بین المللی بطور یک جانبه از توافق برجام که مورد تایید سازمان ملل متحد است، خارج شده، خاطرنشان کرد: معتقدیم یک جانبه گرایی آمریکا و تحمیل قوانین داخلی خود به فرای مرزها بر خلاف قوانین بین المللی و آزادی ملت ها بوده و ما همچنان بدنبال ادامه همکاری ها برای پایدار ماندن توافق برجام هستیم و امیدواریم همه کشورها در راستای اجرای قانون همکاری و کمک کنند.

ماهاتیر محمد: اراده دولت مای گسترش روابط و مناسبات همه جانبه با تهران است/ حمایت از بخش خصوصی مای برای توسعه همکاری با ایران

<<ماهاتیر محمد>> نخست وزیر مای نیز در این گفتگوی تلفنی، ضمن تبریک عید سعید فطر به دولت و ملت ایران، توسعه روابط و همکاری های همه جانبه میان ایران و مای را حائز اهمیت دانست و گفت: ت دولت مای بر مبنای ارتقا سطح همکاری ها و توسعه مناسبات همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

نخست وزیر مای با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های موجود در ایران و مای در حوزه های مختلف همکاری از جمله بخش های صنعتی، ساخت و ساز، دانش، علم وفناوری، تکنولوژی، تولید خودرو، بهداشتی و درمانی و سایر زمینه های مورد علاقه طرفین، بر توسعه همکاری شرکت های خصوصی و فعالان اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

ماهاتیر محمد با بیان اینکه آماده همکاری همه جانبه با ایران در زمینه مبارزه با تروریسم، افراط گرایی و توسعه صلح و ثبات جهانی هستیم، افزود: باید تلاش کنیم تا تصویر ناخوشایندی که از اسلام و مسلمانان در اذهان عمومی جهان بوجود آمده را اصلاح کرده و نشان دهیم که اسلام در کنار سایر ادیان الهی می تواند زندگی خوبی را برای مردم جهان به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ت مای دوستی و همکاری با همه کشورهای جهان بویژه ایران است، خاطر نشان کرد: ت ایران برای تعامل و همکاری با جهان بسیار مناسب و پسندیده است و این در حالی است که معتقدیم یکجانبه گرایی موجب کاهش همکاری و اعتماد میان کشورهای جهان خواهد بود.

«موشک کوثر»، برگ برنده نیرو‌های مسلح ایران در خلیج فارس + فیلم و تصاویر

فرمانده کل ارتش فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی ارتش در شمال غرب کشور آغاز شد

همکاری ,های ,مای ,جانبه ,توسعه ,ها ,و همکاری ,همه جانبه ,با اشاره ,ایران و ,نخست وزیر ,جمهوری اسلامی ایران ,تحمیل قوانین داخلی ,جانبه گرایی آمریکا

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

جدایی عاشق قالب های فارسی وردپرس 10 gogoli94 agridetean مقاله انجمن انیمیشن جدید bapeek تزکیه واژواره خدایا عاشق ترمان کن...السلام علیک یا حبیب قلوبنا