خطر آمریکا بهrlm; حدى است که اگر کوچکترین غفلتى کنید، نابود مى rlm;شوید، هر دو ابرقدرت، کمر به نابودى ملل مستضعف بسته rlm;اند و ما باید از مستضعفین جهان پشتیبانى کنیم.

باید هرچه فریاد داریم، به سر آمریکا بزنیم/آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکندبه گزارشخبرنگار احزاب و تشکلهایگروه ی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امام خمینی (ره) به عنوان معمار انقلاب اسلامی از آغاز مبارزات انقلاب اسلامی تا پایان عمر پر برکت شان در همه حال از آمریکا به عنوان شیطان بزرگ و دشمن درجه یک انقلاب اسلامی یاد می کرد.

از همین روی در شرایطی که دولت آمریکا با روی کارآمدن دونالد ترامپ در کاخ سفید چهره واقعی خود را نشان داده است، بازخوانی اندیشه های حضرت امام(ره) در این میان می تواند چراغ هدایت ما از گذر از وسوسه شیطان بزرگ باشد.

آمریکا دشمن شماره یک

آمریکا دشمن شماره اول بشر و ما است، (1) آمریکاى جهانخوار، بزرگترین دشمن اسلام و مسلمانان جهان می باشد،(2) آمریکاى حیلهrlm; گر، دشمن شماره یک است و به خون اسلام و استقلالشان تشنه (است)(3).

آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است. آمریکا براى سیطره ى و اقتصادى و فرهنگى و نظامى خویش بر جهان زیر سلطه، از هیچ جنایتى خوددارى نمی rlm;نماید.(4) آمریکا دشمن همه ادیان است حتى مسیحیت، آمریکا اصلاً اعتنا به ادیان ندارد و جز منافع خودش را نمی خواهد، حتى منافع آمریکایی ها (را) هم نمی خواهد، منافع دولت آمریکا را می خواهد(5).

آمریکا با اساس اسلام دشمن است

در نهاد و سرشت آمریکا، کینه و دشمنى با اسلام ناب محمدى(ص) موج می زند.(6) آمریکا و اسرائیل با اساس اسلام دشمن هستند، چراکه اسلام و کتاب و سنت را خار راه خود و مانع از چپاولگریشان می دانند، چراکه ایران با پیروى از همین کتاب و سنت بود که در مقابل آنان به rlm;پاخاست و انقلاب نمود و پیروز شد(7).

تا نابودى کامل ما، از ما دستrlm; بردار نیستند

خطر آمریکا بهrlm; حدى است که اگر کوچکترین غفلتى کنید، نابود مى rlm;شوید، هر دو ابرقدرت، کمر به نابودى ملل مستضعف بسته rlm;اند و ما باید از مستضعفین جهان پشتیبانى کنیم.(8) آمریکا و شوروى در کمین نشسته rlm;اند و تا نابودى کاملتان از شما دست بر نخواهند داشت(9).

شیطان بزرگ

در این انقلاب، شیطان بزرگ که امریکاست، شیاطین را با فریاد دور خودش دارد جمع مىrlm; کند و چه بچه شیطان هایى که در ایران هستند و چه شیطان هایى که در خارج هستند، جمع کرده است و هیاهو به راه انداخته است(10).

"آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند"، آمریکا در مقابل مسلمین نمی تواند خودنمایی کند، ما یقین داریم اگر دقیقاً به وظیفه مان که مبارزه با آمریکای جنایتکار است ادامه دهیم، فرزندان مان شهد پیروزی را خواهند چشید، ما دنبال این نیستیم که آمریکا برای ما کار بکند، ما آمریکا را زیر پا می گذاریم، ما آن قدر صدمه که از آمریکا دیدیم از هیچ کس ندیدیم، آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستعضف جهان است، سلطه آمریکا تمام بدبختی های ملل مستضعف را به دنبال دارد، همه گرفتاری که ما داریم از دست آمریکا داریم، همه مصیبت ما زیر سر آمریکاست و آمریکا شیطان بزرگ است(11).

غیر قابل اعتماد بودن امریکا

آری اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامی و انقلابی خود عدول کند و خانه عزت و اعتبار پیامبر و ائمه معصومین - علیهم السلام- را با دست های خود ویران نماید آن وقت ممکن است جهانخواران او را به عنوان یک ملت ضعیف و فقیر و بی فرهنگ به رسمیت بشناسند ولی در همان حدی که آنها آقا باشند ما نوکر، آنها ابرقدرت باشند ما ضعیف، آنها ولی و قیم باشند ما جیره خوار و حافظ منافع آنها، نه یک ایران با هویت ایرانی- اسلامی، بلکه ایرانی که شناسنامه اش را آمریکا و شوروی صادر کند؛ ایرانی که ارابه ت آمریکا و شوروی را بکشد و امروز همه مصیبت و عزای آمریکا و شوروی شرق و غرب در این است که نه تنها ملت ایران از تحت الحمایگی آنان خارج شده است که دیگران را هم به خروج از سلطه جباران دعوت می کند(12).

با توسل به دامن آمریکا ضعف و ناتوانی خود را بر ملا نسازید و از گرگ ها و درنده ها برای شبانی و حفظ منافع خود استمداد نطلبید ابرقدرتها آن لحظه ای که منافعشان اقتضا کند شما و قدیمی ترین وفاداران و دوستان خود را قربانی می کنند و پیش آنان دوستی و دشمنی و نوکری و صداقت ارزش و مفهومی ندارد آنان منافع خود را ملاک قرار داده اند و به صراحت و در همه جا از آن سخن می گویند(13).

چرا مرگ بر آمریکا

بدانید شما با یک قدرتى مواجه هستید که اگر یک غفلت بشود، مملکتتان از بین می رود. غفلت نباید بکنید. غفلتrlm; نکردن به این است که همه قوا، هرچه فریاد دارید، سر (آمریکا) بکشید، هرچه تظاهر دارید، بر ضد آن بکنید. هر عملى دارید؛ عمل مثبت را، (بر ضد) آن کنید (14).

اگر همه مسلمینی که در دنیا الآن هستند که قریب یک میلیارد هستند، همه از خانه بیرون بیایند، فریاد بکنند <<مرگ بر آمریکا>> و <<مرگ بر اسرائیل>>، همین قول براى آنrlm;ها مرگ مىrlm; آورد.(15) ما با فریاد، محمدرضاخان را بیرون کردیم. شما خیال مىrlm; کنید با تفنگ بیرون کردیم؟ با فریاد، با <<اللَّه اکبر>>! اینrlm;قدر <<اللَّه اکبر>> بر مغز اینrlm;ها کوبیده شد که خودشان را باختند و فرار کردند. از این مملکت رفتند.

مسلمین باید فریاد بزنند، گمان نکنند که فریاد و شعار فایده ندارند، خیر، شعار فایده دارد، اما اگر همه فریاد بزنند. فریاد منِ تنها هیچrlm; چیز نیست. فریاد یک محله، یک شهر هیچrlm; چیز نیست(16) ما باید هرچه فریاد داریم، به سر اینrlm;ها بزنیم(17).

منابع :

1-صحیفه امام، ج 10، ص 373
2- صحیفه امام، ج 15، ص 305
3- صحیفه امام، ج 21، ص 179
4- صحیفه امام، ج 13، ص 212
5- صحیفه امام، ج 17، ص 312
6- صحیفه امام، ج 21، ص 52
7-صحیفه امام، ج 19، ص 28
8- صحیفه امام، ج 12، ص 202
9-صحیفه امام، ج 21، ص 89

10- صحیفه امام، جrlm;10، ص: 489

11- خبرگزاری فارس - 3/7/92

12-صحیفه امام ج 12 ص 9

13-صحیفه امام ج 02 ص 932

14- صحیفه امام، ج 11، ص 121

15- صحیفه امام، ج 13، صص 80 - 81
16 - صحیفه امام، ج 13، ص 90

17- صحیفه امام، ج 17، ص 84

«موشک کوثر»، برگ برنده نیرو‌های مسلح ایران در خلیج فارس + فیلم و تصاویر

فرمانده کل ارتش فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی ارتش در شمال غرب کشور آغاز شد

آمریکا ,صحیفه ,ص ,ج ,امام، ,یک ,صحیفه امام، ,امام، ج ,شیطان بزرگ ,آمریکا و ,دشمن شماره ,هرچه فریاد داریم، ,غفلتى کنید، نابود ,کوچکترین غفلتى کنید،

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

موسسه خیریه بیت الکوثر زنگی آباد صبح تاریک golboneyasjd موسسه حقوقی و داوری دادگستر برتر آمل گردشگری موتور ایمپلنت niliomidi مطالب اینترنتی . minorayaneh