دبیر جنبش عدالت خواه دانشجویی گفت: برخی رویه های اشتباه و ناعادلانه زمینه ساز عدم تحقق کامل عدالت شده است.

دیدار دانشجویان با امام  ای| معتمدی نژاد: رویه های اشتباه زمینه ساز عدم تحقق عدالت شده است

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب عصر امروز در حسینیه امام(ره) برگزار شد.

محمدجواد معتمدی نژاد دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در بخشی از سخنان خود در این دیدار اظهار داشت: طبق قانون اساسی قوه قضائیه به عنوان یک نهاد <<پشتیبانrlm; حقوقrlm; فردیrlm; و اجتماعیrlm; و مسئولrlm; تحققrlm; بخشیدنrlm; بهrlm; عدالت>> نقش اصلی و اساسی در تحقق عدالت دارد. ایستادگی قوه قضائیه بر برخی احکام اسلامی زمینه حمله ضدانقلاب و فرصت طلبان به این قوه را فراهم کرده است. اما برخی رویه های اشتباه و ناعادلانه زمینه ساز عدم تحقق کامل عدالت شده است.

وی افزود: طبق فرمایش شما در سال گذشته <<قوه قضائیهباید پرچم دار حقوق عمومی در جامعه شود و در هر زمینه ای که لازم بود، از حقوق مردم با قدرت دفاع، و با متخلفان و قانون شکنان مقابله کند.>> یک سال از این گفته می گذرد، اما به راستی مردم ما چقدر بر این امر باور دارند که قوه قضائیه حافظ حقوق آن ها است؟

**عدم شفافیت باعث شده مفسدین به جای مستضعفین احساس امنیت کنند

این فعال دانشجویی با انتقاد از عدم شفافیت در برخی موارد تصریح کرد: عدم شفافیت باعث شده مفسدین به جای مستضعفین احساس امنیت کنند و اعتماد عمومی به قوه قضائیه سلب شود. اجرای عدالت یک چیز است و احساس عدالت چیز دیگر. مردم وقتی می بینند با یک آفتابه به تندی برخورد می شود؛ اما تاکنون برخوردی نظیر آنچه امیرالمؤمنین با ابن هَرَمه انجام دادند؛ با مدیر متخلف جمهوری اسلامی صورت نگرفته است؛ به کلیت نظام بدبین می شوند.

دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در بخش دیگری از سخنان خود در انتقاد از عملکرد صدا و سیما گفت:صداوسیما به جای طرح و پیگیری مشکلات مردم، ترویج سبک زندگی ایرانی-اسلامی تبدیل به کارخانه سلبریتی سازی و روابط عمومی دولت شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ما دستاورد انقلاب را مردمی می دانیم که نسبت به ظلم معترض بوده و در راه احقاق حق (خود و سایرین) اعتراض می کنند. رفتار سلبی و پلیسی دستگاه های امنیتی-اطلاعاتی کشور با اعتراضات و معترضین به گونه ای است که اساساً همه حرکت های اعتراضی در جهت ضربه به نظام تعریف می شود.مبین این سخن آنجاست که مردمی که به هر علتی ستمی دیده اند؛ جهت اثبات وفاداری، باید عکس امام و رهبری به دست بگیرند. در حالی که نظام اسلامی باید فضایی را مهیا کند که اگر کسی به آن هم معتقد هم نیست، بتواند به روند موجود اعتراض کند بدون آنکه تحت فشار و تعقیب قرار گیرد.

دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی ادامه داد: مبین این سخن آنجاست که برخلاف قانون اساسی، به کمتر تجمعی مجوز داده می شود چرا باید به این امور به چشم تهدید بنگریم و میان خود و مردم فاصله بیندازیم؟مبین این سخن آن است که هنوز نتوانسته ایم فضایی برای اتحادیه های کارگری، تشکل های صنفی مستقل و سندیکاها فراهم آوریم تا در بستر مشروع و مناسب فعالیت نمایند؟ این گونه ت ها است که با تضییع این سرمایه مردمی، باعث تأخیر در بازسازی و اصلاح سیستم و در آخر منتج به عدم تحقق کامل عدالت می شود.

وی ادامه داد: تعارض منافع و حضور ذی نفعان در حکومت در کشورمان بیداد می کند! اگر قوانین به نفع مردم و عدالت تصویب نشده و یا اجرا نمی شود، به خاطر وجود مدیرانِ دوزیستی است که سر در آخور حکومت دارند و از این وضع نفع می برند. این امر خود باعث بازتولید بی عدالتی در کشور شده است.

**وزیر مسکن قدمی درراه خانه دار کردن مردم برنمی دارد

معتمدی افزود: به عنوان نمونه هرروز خانواده های زیادی در کشور به دلیل هزینه های سنگین سلامت نابود می شوند! با این وجود چرا پزشک خانواده، پرونده الکترونیک سلامت، استانداردهای درمانی، تمام وقتی پزشکان و . ده ها طرح دیگر که جلوی فساد و افزایش هزینه ها در نظام سلامت را می گیرد، اجرا نمی شود؟آیا غیر از این است که طرح تحول سلامت نماد تگذاری مدیران دوزیست در تحمیل هزینههای سنگین به کشور است؟! آیا جز این است که کل نظام سلامت توسط خود پزشکان اداره می شود و در ریال به ریال افزایش تعرفه ها ذی نفع هستند.

وی گفت: هنوز مسئله مسکن حل نشده است و هر روز اجاره نشین ها به دره فقر سقوط می کنند و شکاف میان دارندگان و محرومان از مسکن بیشتر می شود! اما بااین وجود چه منافعی وجود دارد که وزیر کنونی مسکن نه تنها قدمی درراه خانه دار کردن مردم برنمی دارد بلکه جلوی تصویب قوانین مقابله با سوداگری مسکن را می گیرد؟! جز آن است که وزیر و برخی نمایندگان مجلس و برخی مدیران و مشاوران ارشد وزارتخانه در تداوم وضع موجود ذی نفع هستند و این وزارتخانه توسط بساز و بفروش های بزرگ اداره می شود؟!

«موشک کوثر»، برگ برنده نیرو‌های مسلح ایران در خلیج فارس + فیلم و تصاویر

فرمانده کل ارتش فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت

رزمایش غیر مترقبه نیروی زمینی ارتش در شمال غرب کشور آغاز شد

عدالت ,های ,ها ,عدم ,مردم ,مسکن ,است که ,شده است ,می شود ,قوه قضائیه ,عدم تحقق ,جنبش عدالتخواه دانشجویی ,مستضعفین احساس امنیت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

arghavanb IranDNL dandaneshop .:HUMBLE:. دانلود آگهی فوت و ترحیم بنر تسلیت مطالب اینترنتی خرید فلزیاب My Stuff فروشگاه اینترنتی ارزون فروش| خرید اینترنتی|فروش اینترنتی| خرید پستی| خرید در محل| پرداخت در محل| خرید آنلاین| درجه 1| خرید ارزان قیمت| خرید با ت villashahraki